Financovanie Vášho podnikania

Financovanie Vášho podnikania

 

Investori chcú vedieť, že z vás bude dobrý správca finančných prostriedkov, ktorý to má pod kontrolou sprostredkovateľ

 

Požičiavanie peňazí pre vaše podnikanie

Potom, čo ste vyvinuli cash flow analýzy a určuje, kedy bude vaša firma vytvárať zisk , môžete sa rozhodnúť, budete potrebovať ďalšie finančné prostriedky. Požičiavanie peňazí je jedným z najčastejších zdrojov financovania pre malé podniky, ale získanie úveru nie je vždy jednoduché. Predtým, než sa blížite k veriteľa o pôžičku, budete musieť pochopiť faktory banka bude používať pre vyhodnotenie žiadosti. Táto stránka popisuje niektoré z kľúčových faktorov veriteľ používa analyzovať potenciálny dlžník.

 

Druhy financovania    

Schopnosť splácať    

Úverová história    

Equity Investment   

Vedľajšie   

Prax vo vedúcej pozícii    

Otázky svojho veriteľa sa spýta

Druhy financovania

 

Existujú dva typy financovania: financovanie vlastného kapitálu a financovanie dlhu. Pri pohľade na peniaze, je potrebné vziať do úvahy pomer vašej spoločnosti dlhu k vlastnému kapitálu. Tento pomer je vzťah medzi dolárov ste si požičali a dolárov, ktoré ste investovali do svojho podnikania. Čím viac peňazí majitelia investovali do ich podnikania, tým ľahšie je získať finančné prostriedky.

 

Ak vaša firma má vysoký pomer kapitálu k dlhu, asi by ste mali hľadať dlhové financovanie. Avšak, ak vaša spoločnosť má vysoký podiel dlhu k vlastnému kapitálu, odborníci radia, že by ste mali zvýšiť vlastníctvo kapitálu (equity investície) pre ďalšie finančné prostriedky. To vám zabráni nadmerne hybnou silou do tej miery, že je ohrozená prežitie vašej spoločnosti.

 

Equity Financovanie

 

Financovanie Equity (alebo vlastné imanie), sú peniaze, vznesené spoločnosťou výmenou za podiel na vlastníctvo v podnikaní. Majetkové účty pre vlastnia akcie zásob priamo alebo má právo previesť iných finančných nástrojov na sklade. Financovanie Equity umožňuje podnik na získanie finančných prostriedkov, bez toho aby došlo dlhu, alebo aby bolo nutné splatiť určitú sumu v určitom čase.

 

Väčšina malých a rast fázy podniky používajú obmedzené kapitálové financovanie. Equity často prichádza od investorov, ako sú priatelia, príbuzní, zamestnancov, zákazníkov, alebo priemyselných kolegami. Najčastejším zdrojom financovania kapitálu pochádza od rizikových kapitalistov. Jedná sa o inštitucionálnej riziko odberateľovi a môžu byť skupiny bohatých jednotlivcov, vládou za pomoci zdrojov, či veľkých finančných inštitúcií. Most sa špecializujú na jednom alebo viacerých príbuzných odvetviach.

 

Dlh Financovanie

 

Dlhové financovanie znamená, požičiavanie peňazí, ktoré musí byť splatený v priebehu času, zvyčajne s úrokmi. Dlhové financovanie môže byť buď krátkodobé, s plnou splatenia splatné v menej ako jeden rok, alebo dlhodobý, s splácania z dôvodu po dobu dlhšiu ako jeden rok. Veriteľ nie je získať vlastnícky podiel v podnikaní, a záväzky, sú zvyčajne obmedzené na splácanie úveru so záujmom. Úvery sú často zaistené niektorých alebo všetkých aktív spoločnosti. Okrem toho, veritelia často vyžadujú osobné záruku dlžníka v prípade omeškania. Tým je zaistené, že dlžník má dostatočný osobný záujem na účasti v podniku.

 

Pôžičky možno získať z mnohých rôznych zdrojov, vrátane bánk, sporiteľní a úverov, sporiteľní a úverových družstiev, obchodných finančné spoločnosti, a SBA-garantované pôžičky, vlády štátov a miestnej majú mnoho programov, ktoré podporujú rast malých podnikov. Rodinní príslušníci, priatelia , a bývalí kolegovia sú všetky potenciálne zdroje, najmä ak kapitálové požiadavky sú menšie.

 

Tradične, banky boli hlavným zdrojom financovania malých podnikov. Hlavnou úlohou bánk zahŕňa krátkodobé úvery, sezónne úverové linky a jednoúčelové úvery pre stroje a zariadenia. Banky spravidla boli ochotné ponúkať dlhodobé úvery malým podnikom. zabezpečených úverov programy SBA podporovať banky a nebankové úverové inštitúcie, aby sa dlhodobé úvery malým podnikom tým, že zníži ich riziko a využitie finančných prostriedkov, ktoré majú k dispozícii.

 

Schopnosť splácať

 

Schopnosť (alebo schopnosť), splatiť finančné prostriedky, ktoré dostanete od veriteľa, musí byť odôvodnené vo vašom úveru balíčku. Banky chcú vidieť dva zdroje splatenia-cash flow z podnikania, rovnako ako sekundárny zdroj, ako je zaistenie. Veriteľ recenzie minulej účtovnú závierku podniku analyzovať jeho cash flow .

 

Všeobecne platí, že banky sú pohodlnejšie ponukou pomôcť podnikom, ktoré existuje už niekoľko rokov a majú preukázateľne finančnej skladby. V prípade, že podnik dôsledne zisk a že zisk môže zahŕňať zaplatenie dodatočného dlhu, je pravdepodobné, že úver bude schválený. Ak sa však podnik je štart-up, alebo pôsobí okrajovo a má príležitosť k rastu, je potrebné pripraviť na pôžičky dôkladné s podrobným vysvetlením vrátane toho, ako podnik bude schopný splácať úver.

 

Úverová história

 

Keď sa malý podnik žiada o pôžičku, jedna z prvých vecí, veriteľ sa pozerá na osobné a obchodné úverovou históriou. Takže si ešte pred začatím procesu prípravy žiadosti o úver, chcete sa uistiť, že máte dobrý kredit.

 

Kúpte si vlastné kreditnej správy z niektorého z úverových registrov, ako je TransUnion , Equifax a Experian . Tie by mali začať tento krok s dostatočným predstihom žiadosti o úver. Osobné úverové správy môžu obsahovať chyby alebo môže byť zastaraná, a to môže trvať tri až štyri týždne chyby napraviť. Je na vás, aby ste vidieť, že opravy sú vyrobené, takže uistite sa, či pravidelne o pokroku. Chcete, aby sa ubezpečil, že ak veriteľ tiahne vašej kreditnej správy, všetky chyby boli opravené a vaša história je aktuálna.

 

Po získaní vašej kreditnej správy, skontrolujte, či sú všetky osobné údaje, vrátane mena, čísla sociálneho zabezpečenia a adresa je správna. Potom opatrne skúmať zvyšok správy, ktorá obsahuje zoznam všetkých úverových ste dostali v minulosti, ako sú kreditné karty, hypotéky, študentské pôžičky a informácie o tom, ako ste zaplatili, aby úverové. Každá položka znamená, že ste mali problém so splácaním bude smerom k hornej časti zoznamu. Jedná sa o úvery, ktoré môžu ovplyvniť vašu schopnosť získať úver.

 

Ak ste boli neskoro mesiac príležitostne platbu, to asi nebude mať nepriaznivý vplyv na váš kredit. Je ale pravdepodobné, že budete mať problémy pri získavaní úveru, ak ste neustále v omeškaní s platením kredit, majú úver, ktorý nebol nikdy vyplatený, má rozsudok proti vám, alebo ste vyhlásila bankrot za posledných sedem rokov.

 

Osoba môže mať obdobie zlých úverov v dôsledku rozvodu, zdravotnú krízu, alebo inú významnú udalosť. Ak môžete preukázať, že vaše kreditné bolo dobré pred a po tejto udalosti, a že ste sa pokúsili splatiť tie dlhy, mali by ste byť schopní získať úver. Najlepšie je, keď napíšete vysvetlenie vašej kreditnej problémy a ako ste ich napraviť, a pripojiť to k vašej kreditnej správy vo vašom úveru balíčku.

 

Každý Credit Bureau má trochu iný spôsob, ako prezentovať svoje kreditné informácie. Obráťte sa na kanceláriu, ktorú ste použili pre ďalšie konkrétne informácie, ako čítať vašej kreditnej správy. Ak budete potrebovať ďalšiu pomoc pri interpretácii a vyhodnocovaní vašej kreditnej správy, opýtajte sa svojho účtovníka alebo miestnej bankár.

 

Equity Investment

 

Nenechajte sa zmiasť myslieť, že zakladanie podnikov a získať všetko financovanie prostredníctvom bežných alebo špeciálnych úverových programov. Finančné inštitúcie chcú vidieť určité množstvo kapitálu v podniku.

 

Vlastné imanie môže byť vybudovaná prostredníctvom nerozdeleného zisku minulých rokov, alebo injekcií hotovosti z buď majiteľa alebo investorov. Väčšina bánk chcú vidieť, že celkové záväzky alebo dlh podniku nie je väčší ako štvornásobok výšky vlastného imania. Takže ak chcete úver pre vaše podnikanie, uistite sa, že je dostatok vlastného kapitálu v spoločnosti využiť túto pôžičku.

 

Majitelia zvyčajne musí dať časť svojich vlastných peňazí do podnikania pre získanie úveru. Vyššie financovanie závisí od typu úveru, účelu a podmienok. Väčšina bánk chcú majiteľ, aby aspoň 20 až 40 percent z celkovej požiadavky.

 

Mať správne dlhu k vlastnému kapitálu nezaručuje vaše podnikanie bude získať úver. Existuje celý rad ďalších faktorov, ktoré slúžia na hodnotenie podniku, ako je napríklad čistého majetku, čo je množstvo kapitálu v podniku, ktorý je často kombinácia nerozdeleného zisku a vlastného kapitálu vlastníka.

 

Vedľajšie

 

Ak finančné inštitúcie poskytuje úver, chce, aby sa ubezpečil, že dostane svoje peniaze späť. To je dôvod, prečo veriteľ obvykle vyžaduje druhý zdroj splácania volal zaistenia. Zaistenie je osobný a obchodný majetok, ktorý môže byť predané v prípade, že hotovosť generovaný malé firmy nestačí splácať úver. Každý program úver vyžaduje aspoň nejakú záruku. Ak potenciálny dlžník nemá žiadne zabezpečenie, on / ona bude potrebovať podporila svojím podpisom, ktorý má zaistenie zastavovať. V opačnom prípade to môže byť ťažké získať úver.

 

Hodnota zabezpečenia nie je založená na trhovej hodnote; skôr, že je so zľavou zohľadniť hodnotu, ktorá by bola stratená, ak majetok museli byť zlikvidované. Táto tabuľka poskytuje všeobecný aproximáciu, ako rôzne formy zaistenia sú oceňované typické veriteľa a SBA:

 

 

Typu zabezpečenie

Lender

SBA

Dom

Trhová hodnota x 0.75 
- Hypotekárne bilancia

Trhová hodnota x 0,80 
- Hypotekárne bilancia

Auto

Netýka sa

Netýka sa

Truck & Heavy Equipment

Zostatková hodnota x 0.50

Rovnaký

Kancelárske vybavenie

Netýka sa

Netýka sa

Nábytok a svietidlá

Zostatková hodnota x 0.50

Rovnaký

Zásoby: 
podliehajúce skaze

Netýka sa

Netýka sa

Šperky

Netýka sa

Netýka sa

Ďalší

10% -50%

10% -50%

Pohľadávky

Za 90 dní x 0,75

Za 90 dní x 0,50

Akcie a dlhopisy

50% -90%

50% -90%

Podielové fondy

Netýka sa

Netýka sa

Individuálne Retirement Account (IRA)

Netýka sa

Netýka sa

Osvedčenie o vklade (CD)

100%

100%

 

 

Collateral podiel pokrytia

 

Banka bude vypočítať pomer vaše vedľajší krytia v rámci procesu hodnotenia úveru. Tento pomer sa vypočíta ako podiel celkovej diskontovanej záložné hodnoty úplným žiadosti o úver.

 

Začiatok stránky

 

Prax vo vedúcej pozícii

 

Manažérske skúsenosti je kritickým prvkom úspechu každého podnikania. V skutočnosti, zlá správa je najčastejšie uvádzaný ako dôvod podnik ukončí svoju činnosť. Veritelia budú pozorne pozerá na svoje vzdelanie a skúsenosti, rovnako ako, že z vašich kľúčových manažérov.

 

K posilneniu svoje manažérske schopnosti, SBA ponúka širokú škálu zadarmo, on-line vzdelávacích kurzov, môžete tiež získať rady pre riadenie z poradcov si miestnu SCORE kancelárie.

 

Začiatok stránky

 

Otázky svojho veriteľa sa spýta

 

Predtým, ako budete žiadať o pôžičku, budete musieť premýšľať o rôznych otázok:

Môže obchodný úver splácať? (Je cash flow viac než dlhovej služby?)

Môžete splácať úver v prípade, že firma zlyhá? (Je zaistenie dostatočnej splácať úver?)

Má firma zbierať svoje účty?

Má firma platiť svoje účty?

Má podnik ovládať svoj inventár?

Má riadenie obchodnej výdavky?

Sú dôstojníci zaviazali podnikanie?

Má firma má ziskový prevádzkovú históriu?

Má podnik vyrovnal svoje zdroje a využitie finančných prostriedkov?

Sú predaje rastú?

Sú zisky rastúce ako percento z predaja?

Existuje nejaký diskrečnú cash flow?

Aká je budúcnosť odvetvia?

Kto je vaša konkurencia a aké sú ich silné a slabé stránky?

Copyright © 2010 Monostav všetky práva vyhradené,Richard Kotrbčík

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode